Budynek Stadionu zlokalizowanego zgodnie z wytycznymi w miejscu istniejącej płyty boiska. tj.w południowo-wschodniej części działki. Za podstawę kształtowania bryły przyjęto podział na część przyziemia w formie bazy oraz na część uniesioną nad ziemią, zwaną ringiem a będącą kręgosłupem funkcjonalnym założenia. Zatem zasada funkcjonowania jest elementem kształtującym bryłę stadionu i na odwrót, zróżnicowanie wizualne ostro ciętego przyziemia i uniesionymi, miękkimi widowniami i ich zadaszeniami pociągnęło stosowne modelowanie funkcji.
Należy nadmienić, iż czynnikiem istotnie determinującym skalę obiektu i jego układ funkcjonalny były wytyczne UEFA oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Stadion zaprojektowano na trzech zasadniczych poziomach: 0 (przyziemie), +1, +2.
Teren skomunikowany z ul. Sportową podzielono na kilka charakterystycznych wzajemnie współpracujący ze sobą przestrzeni. W południowo-zachodnim narożniku został zaproponowany obiekt handlowy. Kierując się z południa na północ zaraz za halą umiejscowiono hotel otwierający się widokiem z pokoi na istniejące boiska treningowe. Wzdłuż nich droga prowadzi do boiska lekkoatletycznego zlokalizowanego w północnej części działki. Otwartym boiskom towarzyszą składane trybuny i efektownie ukształtowana zieleń.
Teren o powierzchni 8,8 ha obsługiwać mają trzy dwukierunkowe wjazdy / wyjazdy z ul. Sportowej. Wszystkie te drogi są powiązane wewnątrz terenu działki i pełnią funkcje drogi pożarowej, obsługującej poszczególne obiekty na terenie. Każdy z wjazdów objęty jest kontrolą dostępu.
Strefa parkingowa została podzielona na parkingi strzeżone i ogólnodostępne z łączną ilością ok.545 miejsc postojowych.