Budynek został zaprojektowany zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego. Wykorzystane zostały odnawialne źródła energii z zastosowaniem m.in. gruntowej pompy ciepła, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody, oraz instalacji rekuperacji.
Wody użytkowa wykorzystywana jest do spłukiwania toalet w tzw. systemie „grey water”.
Wolno stojący budynek mieszkalny jednorodzinny wybudowany został w terenie otwartym, w bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.
Dlatego też, zarówno etap projektowania jak również sama budowa, przebiegały w duchu pełnego poszanowania dla otaczającej przyrody oraz unikalnego krajobrazu.
Głównym celem projektowym było neutralne wpisanie się w równinny krajobraz mazowsza.
Bryła budynku została ukształtowana z poszanowaniem istniejącego drzewostanu. Ukształtowany wewnętrzny dziedziniec wpisuje się w istniejące na działce zadrzewienie. Budynek zaprojektowany został w zwartej formie.
Elewacje zaprojektowano z dużymi przeszkleniami otwierającymi się na widoki krajobrazowe. Materiał użyty na elewacjach nawiązuje do materiałów elewacyjnych stosowanych w najbliższym sąsiedztwie (tynk) oraz okładzina elewacyjna drewniana (drewno pochodzenia polskiego), przyjazna środowisku i łatwa w utylizacji.
Autor projektu: Grupa 5 Architekci
Autor wnętrza: Grupa 5 Architekci i Mikołaj Kołacz