Inwestycja na warszawskich Bielanach zlokalizowana w pobliżu stacji metra Wawrzyszew w sąsiedztwie Lasu Lindego stanowiącego tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Budynek znajduje się w otoczeniu kubicznej zabudowy osiedli bloków mieszkalnych z lat 70tych o zróżnicowanej wysokości, uzupełnionej późniejszymi realizacjami budynków wielorodzinnych z przełomu XX i XXI wieku. Poprzez swoje położenie na działce projektowany budynek uzupełnia i porządkuję pierzeję od strony ul. Wrzeciono a wysokością zabudowy nawiązuje do sąsiednich budynków mieszkalnych, uzupełniając istniejącą tkankę urbanistyczną. W południowej części działki, w narożniku drogi wewnętrznej i ul.Wrzeciono budynek tworzy akcent urbanistyczny stanowiący punkt orientacyjny i wizytówkę osiedla mieszkaniowego.
W bryle budynku od strony ul. Wrzeciono zaprojektowano dwa otwarcia urbanistyczne w postaci bramowych przejść o wysokości jednej kondygnacji. Dzięki temu uzyskano wizualne powiązanie dwóch stref prywatnej i publicznej. Ośmiokondygnacyjna bryła budynku w części północnej i południowej została podniesiona do wysokości 9 kondygnacji. Dla zachowania dostępu do światła słonecznego budynków sąsiednich północna sekcja budynku została wykonana w sposób tarasowy.
Parter budynku zaprojektowano w okładzinie ceramicznej w formie wielkoformatowych, ryflowanych płyt nadając mu bardziej reprezentacyjny charakter. Od strony ul.Wrzeciono zaprojektowano główną elewację dla przedmiotowego założenia, stanowiącą pierzeję ulicy, której długość podkreślają horyzontalne podziały płyt balkonowych wzdłuż niemal całej elewacji. Aby przełamać horyzontalny charakter elewacji wyodrębniono z niej dwie płaszczyzny. W południowym narożniku oraz na fragmencie elewacji od drogi wewnętrznej zastosowano trejaże wykonane z żaluzji ceramicznych w układzie pionowym układzie szachownicowym. Dzięki takim rozwiązaniom projektowym uzyskano zaakcentowanie południowego narożnika budynku.
Pozostałe elewacje zaprojektowano w sposób oszczędny w środki architektonicznego wyrazu, jako duże powierzchnie pokryte tynkiem w jasnym kolorze z ortogonalnym, uporządkowanym układem okien oraz prostymi formami balkonów z balustradą z przeziernego szkła. Dobrano dwa kolory tynku, biały stanowiący główne wykończenie elewacji i szary na poszczególnych fragmentach aby wyeksponować istotne rozwiązania w zakresie tektoniki budynku.
W projektowanym budynku zlokalizowano 121 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni i strukturze. Na kondygnacji 9 w południowej części zlokalizowano mieszkania dwupoziomowe z antresolą. Na parterze budynku zaprojektowano osiem lokali usługowych dostępnych bezpośrednio z podwyższonego chodnika od strony ul. Wrzeciono. Garaż podziemny zajmuje dwie kondygnacje podziemne, mieści 166 miejsc, w tym 12 miejsc zależnych oraz 4 miejsca dla niepełnosprawnych. Wjazd do garażu został zlokalizowany od strony ulicy Wrzeciono.